X Europejski Festiwal Muzyczny w Otwocku 3-11.11.2013

Szanowni Państwo,

      3 listopada rozpocznie się jubileuszowa X edycja Europejskiego Festiwalu Muzycznego w Otwocku. Jest to największe i najważniejsze wydarzenie z zakresu kultury wysokiej w Otwocku i powiecie otwockim. Artyści, których interpretacje usłyszymy podczas tegorocznej edycji festiwalu, to wybitni instrumentaliści, jak na przykład flecistka Agata Igras-Sawicka, klawesynista Mirosław Feldgebel czy Gerard Edery – światowej sławy specjalista od sefardyjskiej diaspory , który wystąpi z koncertem z okazji 100-lecia tanga w Polsce, przygotowanym specjalnie dla naszego festiwalu. Będziemy gościć również światowej sławy skrzypaczkę – Annę Lisę Bezrodny, wykładowcę Guildhall School of Music and Drama w Londynie, Dyrektora Artystycznego Festiwalu, Jana Staniendę oraz Atom String Quartet – jedyny w Polsce a jeden z nielicznych na świecie kwartetów smyczkowych grających jazz.

Po raz pierwszy w historii, festiwalowej publiczności zaprezentują się otwockie młode talenty. Ponadto zaprosimy melomanów na spotkanie z wybitnym Artystą, kompozytorem muzyki filmowej, niezapomnianym "Zegarmistrzem światła" - Tadeuszem Woźniakiem oraz projekcję filmu "Pan Tadeusz" z muzyką kompozytora. W programie festiwalu znajdą się również propozycje dla najmłodszych – warsztaty "Muzyka dla Smyka" oraz konkurs plastyczny związany z twórczością Witolda Lutosławskiego, którego w tym roku obchodzimy 100 rocznicę urodzin.

W programie festiwalowych koncertów znajdą się prawdziwe perły muzyki kameralnej, zarówno takie hity, jak Koncerty Brandenburskie, Koncert na skrzypce i obój d-moll Jana Sebastiana Bacha, jak i mniej znane kompozycje Claude'a Debussego, Pawła Mykietyna, Witolda Lutosławskiego czy Igora Strawińskiego.

Rada Festiwalu, tworząc tak imponujący program wydarzenia, ma nadzieję nie tylko wyjść naprzeciw wysublimowanym gustom publiczności, ale też stworzyć okazję do spędzenia tych dziesięciu jesiennych wieczorów w sposób szczególny i po prostu miły. Piękna muzyka przeniesie wszystkich gości Festiwalu w inny, magiczny świat, dając wiele niezapomnianych przeżyć i wrażeń.

Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia będzie bezpłatny!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem festiwalu.

Serdecznie zapraszamy!
Zarząd Fundacji Promocji Kultury OtwArte
Projekt i wykonanie : ARKA